четвер, 1 березня 2012 р.

Хто наступний? Кого завтра звинуватять у співпраці з Anonymous?

Вітаю. Не далі ніж три тижні тому, я писав про початок війни за інформаційні ресурси. У статті «Ситуація з ex.ua: початок війни за інформаційні ресурси або кому належить контент?», я виклав кілька думок про майбутнє контенту. 

Протягом цих трьох тижнів, я читав різні думки що до ситуації з ex.ua. Думок існує дуже багато. Хтось запитується: «Чому раніше ніхто не звертав увагу на те, що на файлообмінниках тонни нелегального контенту?». Дехто, цілком справедливо вважає, що закону про авторські права необхідно дотримуватись (шкода,що так не думають керівники нашої держави). Багато людей вважає, що влада злякалась, тому і зняла арешт з домену ex.ua. Але усі ці люди розглядають тільки фрагмент ситуації. 

На мою думку влада ні в якому разі не злякалась. Вона трохи розгубилась. Вона не стикалась з такими ситуаціями раніше. Тимчасово відступила і буде намагатись вирішити проблему комплексно. Вони приймуть кілька законів, які дозволять правоохоронним органам робити з Вами і з Вашим комп’ютером все, що вони захочуть. 

Коли я писав статтю про ex.ua , я аж ніяк не думав, що події з групою Anonymous, будуть розвиватись таким чином. 

28 лютого члени групи Anonymous зламали сайт Інтерполу. Мотивують вони свої дії тим, що правоохоронні органи Аргентини, Чилі, Колумбії й Іспанії, провели низку обшуків та арештів. Як зазначає портал http://ukranews.com : «У рамках 40 обшуків в 15 містах було вилучено близько 250 одиниць комп'ютерного обладнання і мобільні телефони, також вилучені банківські картки і готівку в рамках розслідування про фінансування злочинної діяльності, проведеної передбачуваними хакерами віком від 17 до 40 років». 

Ключове слово у цьому повідомленні «передбачуваними». Тобто «передбачуваних» хакерів звинувачують у якихось протиправних діях в мережі інтернет. При чому і ці дії ще не доведені. Не доведено власне і те, що ці дії вчинили затримані хакери. 

Чи є атака Anonymous підтвердженням того що затримані є учасниками групи? Хто знає. Учасники цієї групи ніколи не втрачали можливості, познущатись над інтернет - ресурсами державних установ. 

Дивність всієї ситуації полягає ось у чому. 

Уявіть собі структуру, яка налічує хоча б кілька тисяч членів. Скажімо політичну партію, профспілку. Дізнатись хто є членом цієї організації дуже просто – існує список. Але навіть при наявності списку, усі члени організації між собою не знайомі. Група Anonymous не має списку членів. Тим більше її учасники між собою не знайомі – це ж Anonymous. Вказати пальцем на затриманих, і сказати: «Він хакер», немає кому. 

Тобто 100% доказів вини затриманих «передбачуваних» хакерів немає. Їх провину будуть доводити. Ситуація нагадує Радянський Союз: «Була б людина – стаття знайдеться». Чи впевнені правоохоронні органи у тому, що затримали винних? Можливо трапилась помилка? Ці затримання наводять на думку, що на місці «передбачуваних» хакерів можете бути Ви, можу опинитись я. Наразі інформаційна війна триває. Ми можемо стати її учасниками навіть не даючи на це згоди.

Немає коментарів:

Дописати коментар